RetiBooster

RetiBooster to zabieg kosmetyczny, który ma na celu poprawę stanu skóry, redukcję zmarszczek i objawów starzenia się skóry, a także wygładzenie jej struktury. Jest to rodzaj mezoterapii, w której skóra jest stymulowana do regeneracji poprzez wprowadzenie substancji aktywnych za pomocą mikroigiełek.

 Podczas zabiegu RetiBooster stosuje się preparat zawierający retinol, jest to składnik o potwierdzonym działaniu przeciwzmarszczkowym i regenerującym skórę. Działa na skórę w sposób kompleksowy, przyspieszając procesy odnowy komórkowej, stymulując produkcję kolagenu i elastyny, a także regulując proces keratynizacji. Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu z retinolem do skóry za pomocą mikronakłuwania. Igły mają bardzo małe rozmiary, co minimalizuje dyskomfort i ryzyko uszkodzenia skóry. Dzięki temu substancje aktywne mogą wnikać w głąb skóry, docierać do komórek i tam rozwijać swoje działanie.

RetiBooster jest stosowany głównie w terapiach przeciwstarzeniowych. Działa na skórę od wewnątrz, poprawiając jej elastyczność, gęstość i wygląd. Redukuje widoczność zmarszczek, zwłaszcza tych powstałych w wyniku utraty kolagenu i elastyny w skórze. Zabieg może być stosowany również w przypadku skóry trądzikowej, gdyż retinol działa antybakteryjnie i łagodzi stany zapalne.

Efekty zabiegu RetiBooster są zauważalne już po kilku dniach. Skóra staje się bardziej nawilżona, a zmarszczki oraz inne dyskomfortowe objawy starzenia się skóry są redukowane. Jednak aby utrzymać efekty, zaleca się serię zabiegów.